Mentalność

WEJŚCIE DOBRE W MECZ – MAGICZNE PIERWSZE DWA RZUTY

WEJŚCIE DOBRE W MECZ – MAGICZNE PIERWSZE DWA RZUTY 

Bardzo często zawodnicy mówią, że dobrze weszli w mecz lub źle weszli w mecz. Jak trafią pierwsze dwa rzuty to wszystko się układa, jak nie to juz ciężko wejść w mecz. Niewielu radzi sobie z sytuacją, gdzie nie trafia pierwszych rzutów, ale dalej ma dobry mecz.

Jak sobie z tym radzić:

Skupić się na każdej kolejnej akcji. Trzeba grać mimo tego, że nie poszło coś po naszej myśli. Akcje rozgrywają się bardzo szybko i nie ma czasu, aby rozmyślać, zamartwiać się co było trzy akcje temu.

Nie wpadł pierwszy rzut to skup się na wybronieniu następnej akcji. Nie potrzebujesz zagrywki czy piłki w ręku, aby sprobować zebrać piłkę w ataku lub w obronie. Skup się na rzeczach, które możesz zrobić, niż na tym co nie wyszło.

Czasami będzie taki mecz, że to nie Twój dzień. Trzeba to zaakceptować i przygotować się do następnego. Trzeba to zaakceptować i iść dalej. Nie ma ludzi idealnych. Nie jest możliwe mieć, aby rzucać w każdym meczu na 100% skuteczności. Tak samo jak nie ma idealnej obrony bo wyniki nie kończą się 0-0. Nie wyszło. Wyciągnij wnioski i skup się na następnym meczu.

Zapisz się na GETBETTER już dziś i zarezerwuj swoje miejsce: info@getbetter.pl 

12 – tygodniowy program treningowy Getbetter Jump Program

Dodaj komentarz