Koszykówka

PODANIA PRZECIWKO OBRONIE P&R HARD SHOW – VIDEO

Obrona kryje akcje pick and roll hard show. W takiej sytuacji zawodnik z piłką ma kilka opcji. Tym razem skupimy się na tym jak podaniami rozbić obronę pick and roll hard show.

  • Podanie po trójkącie

Podanie po trójkącie to najprostszy i najskuteczniejszy sposób. Polega na podaniu bo najbliższego partnera, a on szuka od razu podania do ścinającego wysokiego pod kosz.

  • Short roll

Podanie do wysokiego, który nie ścina pod sam kosz tylko zostaje na półdystansie gdzie otrzymuje piłkę. Podanie to można wykonać kozłem lub górą nad obrońcami. Po tym podaniu wysoki zawodnik może kończyć sam lub w przypadku rotacji obrony podać do partnera na obwód. To podanie jest bardzo skuteczne, ponieważ tworzy przewagę 4-3.

  • Podanie po zewnętrznej

Podanie to wymaga wcześniejszego odczytania zamiarów obrony i podaniu do ścinającego wysokiego. W tej sytuacji zawodnik z piłką nie atakuje środka tylko stoi w miejscu i czeka na ścięcie pod kosz stawiającego zasłonę lub cofa się z piłką, aby mieć kont do podania.

  •  Podanie po ściągnięciu dwóch obrońców

Podanie to polega na atakowaniu wysokiego zawodnika i podaniu do ścinającego pod kosz wysokiego. W tej sytuacji podanie zawodnik może podać górą nad obrońcami lub jeśli przebije się, wyprzedzi wysokiego obrońce to może podać bezpośrednio do wysokiego pod kosz.

Poniżej video z przykładami podań, które rozbijają obronę hard show.

Dodaj komentarz