KTO MA EFEKTY I DLACZEGO

KTO MA EFEKTY I DLACZEGO

Mieliśmy przyjemność pracować z wieloma zawodnikami, od amatorów po najlepszych zawodników ekstraklasy. Dzięki pracy z tak wieloma zawodnikami zauważyliśmy wspólne cechy osób, które mają lepsze efekty od innych. Kto rozwija się, a kto stoi w miejscu.

Wymówki i niespełnione obietnice

Wiele osób mówi, że Ciężko pracuje lub obiecuje, że będzie ciężko pracować. A co do czego to rzeczywistość jest całkiem inna. Dlaczego nie grasz i nie robisz tego lub tego? A bo trener coś tam, bo tamto siamto, bo……

Często zawodnicy nie są świadomi tego co mówią i pewne rzeczy powinny posłużyć jako scenariusz do dobrej komedii. Przestań gadać i obiecywać. Zacznij działać i robić. Dzięki podjęciu decyzji, akcji, treningowi, mając plan na realizację swojego celu możesz się spodziewać efektów. Jeśli nie za pierwszym razem to za kolejnym na pewno.

Jaki naprawdę jesteś kiedy przyjdzie zmęczenie?

Jak już przestaniemy mówić to co nie robiłeś, czego nie zrobisz. Zaczyna się praca. Ciężka żmudna praca. Setki powtórzeń, które poprawiają Twoją technikę, motorykę, siłę woli. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, kiedy przychodzi zmęczenie. Już mało kto motywuje się głośno czy rozmawia. Większość ćwiczy w ciszy i oszczędza energie, którą wcześniej trwonił na rozmowy lub żarty. Mało kto w takim momencie motywuje siebie głośno i innych. Najgorsze co można zrobić to odpuścić, kiedy przyjdzie zmęczenie. Nie ćwiczysz dokładnie i sprawdzasz czy nikt nie patrzy jak oszukujesz.

Rozwój jest tam, gdzie kończy się strefa komfortu. Strefa komfortu kończy się tam, gdzie przestaje być miło i przyjemnie. Przekraczanie własnych granic nie jest łatwe, ale konieczne do rozwoju.

Przyjmowanie konstruktywnej krytyki i zaufanie

Konstruktywna krytyka ma to do siebie, że pokazuje co robisz źle i DAJE DOBRE ROZWIĄZANIE. Samo mówienie, że ktoś robić coś źle, nic nie daje.Konstruktywna jest podpowiedź, rozwiązanie jak to zmienić, jak robić lepiej. Jeśli zawodnik nie jest w stanie przyjąć, przeanalizować i zmienić czegoś to nie będzie się rozwijał. Przekonanie, że co on tam wie, że robię po swojemu, tak jak mi jest wygodnie. Stopuje Twoje efekty. Jeśli nie chcesz nic zmienić to jak oczekujesz innego, lepszego efektu?

Ważne jest zaufanie, aby wybrać jedną drogę i ją doskonalić. Wprowadzając ciągłe zmiany nie osiągniemy za wiele. Ważne, aby podjąć decyzję i rozwijać pewne umiejętności w dany sposób. Powtarzalność i automatyzm jest kluczem do efektów.

Wytrwałość

Widzimy, że pewne efekty przychodzą po latach pracy. Np po dwóch sezonach i okresach przygotowawczych widać duży progres. Oczywiście nawet po tygodniu pracy można zrobić progres, ale żeby to zauważyć trzeba być specjalista i wykonać dobrą analizę, a także spełnić wyżej wymienione warunki.

Pozdrawiamy Artur i Konrad