6 RZECZY, PRZEZ KTÓRE TRENER ŚCIĄGNIE CIĘ Z BOISKA

6 RZECZY, PRZEZ KTÓRE TRENER ŚCIĄGNIE CIĘ Z BOISKA

1) BRAK ZAANGAŻOWANIA

Jeśli trener widzi, że się nie starasz, że robisz coś na 50% to dajesz mu powód, aby Cię zmienił.

2)  NIE WYKONYWANIE ZAŁOŻEŃ

Ważne jest, abyś wykonywał to co do Ciebie należy. Masz określoną role w drużynie i trzymaj się tego. Jeśli będziesz skupiał się na tym co do Ciebie nie należy to dajesz sygnał trenerowi do zmiany.

3) SAMOLUBNA GRA

Jeśli grasz „samemu” i nie przyczyniasz się do dobrej gry drużyny to trener długo nie będzie czekał, aby sciągnąć Cię z boiska. Myśląc o swoich statystykach przestajesz myśleć o drużynie. Najważniejsza jest wygrana, a nie kto ile rzucił punktów.

4) ZACHOWANIE

Zachowanie na boisku ma znaczenie. Wyzywanie, kłótnie się z sędziami, okazanie braku szacunku trenerom, czy zawodnikom nie pomaga. Świadczy to o tym, że zawodnik nie trzyma emocji. Przez takie rzeczy wchodzi zamęt w drużynie i powoduje brak skupienia na rzeczach ważnych. Jeśli ktoś zacznie dyskutować z trenerem lub przestaje go słuchać to długo nie pogra.

5) NIEZNAJOMOŚĆ ZAGRYWEK

Nie znasz zagrywek to nie grasz. Mecz to nie trening. Nie ma czasu na tłumaczenie, korygowanie i przerywanie. Jeśli nie pamiętasz zagrywek to wprowadzasz chaos w grze i zawodnicy frustrują się.

6) GRA PO DWÓCH STRONACH BOISKA

Pamiętaj, że gra się odbywa nie tylko w ataku, ale i w obronie. Jeśli nie będziesz bronił to nie zdziw się jak będziesz zaraz siedział na ławce. Atak też jest ważny i jeśli nie trafiasz rzutów z otwartych pozycji to dajesz sygnał, że to nie Twój dzień.