5 POTĘŻNYCH CECH UTYTUŁOWANYCH TRENERÓW

5 POTĘŻNYCH CECH UTYTUŁOWANYCH TRENERÓW

Gościnnie na naszym blogu posiadacz 11 lub 12 pierścieni mistrzowskich NBA – Tim S. Grover, trener Michael’a Jordan’a, Kobeg’o Bryant’a, Charles’a Barkley’a, czy Dwayne’a Wade’a.

5 cech utytułowanych trenerów:

#1 Bardzo łatwo jest się skupić na tym czego zawodnik nie potrafi. Wielkim wyzwaniem jest dowiedzieć się co zawodnik POTRAFI zrobić i ,,umieścić” go w sytuacjach w których będzie odnosił sukcesy i przyczyni się do wygranej. Twój zespół nie zawsze będzie się składał tylko z osób utalentowanych. Twoim zadaniem jest rozwijanie zawodników każdego dnia, motywowanie i pokazywanie drogi jaką powinien podążać by on jak i cała drużyna odnosiła sukcesy.

#2 Czy Twój trening jest skuteczny? Uczysz swoich graczy, czy po prostu sprawiasz, że są zmęczeni? Ciężka praca nie jest taka sama jak praca, która daje efekty. Długi trening nie ma sensu, jeśli jakość pracy nie pozwala uzyskiwać zamierzonych wyników. Wolałbym zobaczyć efektywny trening który trwa 45 minut, niż trening który trwał 2 godziny… po to by trener mógł powiedzieć, że robi długie treningi.

#3 Jeśli zależy Ci by zaprzyjaźnić się z zawodnikiem nie licz na to, że będziesz skutecznym trenerem. W takich relacjach każdy oczekuje, że będzie grał więcej, będzie grał lepiej. W ten sposób zrzucając odpowiedzialność na Ciebie… Bądź sprzymierzeńcem, a nie kolegą!

#4 Nie możesz wyglądać nie profesjonalnie. Nie chodzi byś wyglądał jak osoba z pierwszej okładki magazynu modowego, ale… To jak mówisz, jak chodzisz ubrany, co jesz, jak wyglądasz, czy dbasz o higienę ma znaczenie! Jeśli Twój zawodnik zobaczy Cię pijącego alkohol w brudnych butach, to nie licz na SZACUNEK! Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne.

#5 To nie tylko praca. To Twoja praca! Nie zawsze będziesz zarabiał duże pieniądze, ale ZAWSZE możesz dać z siebie tyle ile masz. Nie wierze w to, że jeśli nie pracujesz ciężko kiedy nie zarabiasz za to prawie nic, będziesz ciężko pracował, kiedy zaczniesz zarabiać miliony. To ile dajesz z siebie dostrzegają zawodnicy, dając z siebie wszystko zdobywasz doświadczenie, uczysz się, nabierasz umiejętności, Twoje umiejętności pozwolą Ci osiągać rezultaty i zarabiać duże pieniądze.

Tim S. Grover
Attack Athletics